LOADING

Type to search

Šport

MŠK Fomat Martin vs MŠK Námestovo

MŠK Fomat Martin U13 hral domáci zápas proti družstvu MŠK Namestovo U13. Podľa tabuľky bol favoritom tohto zápasu Fomat, ale na ihrisku to ani zďaleka tak nevyzeralo. Kvôli absenciám hráčov, hral Fomat v pomenenej základnej zostave.
Základná zostava bola nasledujúca Zelienka, Frančák, Bartejs, Homola, Olbert, Pražma, Švehla, Doležálek, Lukášik, Botka, Šarlina. Na striedanie boli pripravení Lipinský, Holub a Noga.
Už hneď v prvej minúte, po chybe obrancov Námestova, poslal Fomat do vedenia Dominik Botka. Do 18 minúty sa nehral žiadny atraktívny futbal. Až po chybe domácej obrany dostal hráč Námestova Kevin Vedel prihrávku na päťku a do prázdnej brány pohotovo skóroval. Polčas sa dohral bez žiadnych zmien. Od druhého polčasu to bol už krajší futbal zo strany domácich. Bolo vidieť väčšiu aktivitu a chuť po góle. Po nevyužitej šance Alana Lukášika, ktorý šiel sám na brankára, hráči domáceho celku zapli viac a hrali lepší futbal. V 39.minúte krásnou strelou ľavačkou zo šestnástky poslal Fomat do vedenia Kevin Švehla. Námestovo nemalo veľa šancí. Jedna výraznejšia šanca bola v 52.minúte po nedostupení svojho hráča, kde Maťo Homola prehral súboj na hranici šestnástky so Sebastiánom Žuffom. V 58. minúte Maťo Homola zahrával priamy kop, ktorý skončil v bráne Námestova, ale rozhodca gól neuznal pre uvedenie ofsajdu. Zápas skončil 2:1 a domáci sa dostali na čelo tabuľky.

Rozhovor s Lukášom Nogom (obranca domácich)